Naj výletyNaj výlety
Forgot password?

Perly Bavorska

Voľné izby

Poznávací zájazd
Autobusová doprava
2 osobu

Plán zájazdu

Deň Čo nás čaká Príchod Odchod

termín: 26.09. – 27.09.2020 

cena:  139,90€ / osoba

dieťa do 16r.: 129,90€ / osoba

doprava: autobusová

Bavorsko je zem s nádhernou alpskou scenériou a vďaka bohatej histórii sa tu nachádza aj množstvo architektonických a kultúrnych pamiatok. Poznávací zájazd Perly Bavorska sme nevymysleli náhodou. Jedná sa o romantický víkend strávený v prekrásnej prírode Álp so štipkou skutočne búrlivej histórie, keďže hlavné architektonické skvosty, ktoré navštívime, vznikli počas vlády panovníka Ľudovíta II, ktorý bol korunovaný za bavorského kráľa už ako trojročný a jeho bohatý život zanechal stopy aj v stavbách a umeleckých dielach vytvorených počas jeho vlády.

Príjmite teda pozvanie do romantickej prírody, vďaka ktorej počas celého víkendu zabudnete na okolitý svet. Objavte skutočné Perly Bavorska.

Program poznávacieho zájazdu:

Prehliadka zámku Herrenchiemsee

Ideály, staviteľská vášeň a túžba po osamelosti viedli vládcu Ľudovíta II. v roku 1873 k zakúpeniu ostrova Chiemsee. Tu nechal vybudovať  “Nový Versailles“. Kráľ obdivoval svojho menovca, francúzského kráľa Ľudvíka XIV – kráľa Slnko a tento zámok chcel vytvoriť ako obdiv a oslavavu francúzskemu kráľovi. Pri prehliadke nás čakajú monumentálne schodisko z pestrofarebného mramoru, strop zo sklenených tabulí, poradná sála, ale aj zrkadlová sieň, obytné komnaty Ľudovíta II., modrý salónik, či porcelánový kabinet.

Po prehliadke tohto umeleckého, veľkolepého diela sa presunieme do kláštora Ettal.

Benediktínske opátstvo v Ettale

Opátstvo bolo založené v roku 1330 cisárom Ludvíkom Bavorským a do dnešného dňa tu žije asi 50 mníchov. Je jedným z najväčších benediktínskych kláštorov. Najslávnejšia časť, kostol Nanebovzatia Panny Márie, si získa srdce každého návštevníka. Kombinácia svetla, zdobených stien, stropov a veľkosť priestoru vyvoláva pocit skutočnej nadpozemskosti. Aby sme nezostali iba pri histórii, priestor dostane aj svetoznámi ettalský likér, slávny svojou liečivou silou. Už pri vstupe do komnát kláštora ucítime vôňu byliniek a korenín z ktorých sa likér vyrába.

Po dni plnom krásnej prírodnej scenérie, bohatej histórie a opojných chutí sa môžeme smelo odobrať na ubytovanie, aby sme získali dostatok síl na ďalší deň.

2.deň: Po raňajkách prehliadka zámku Linderhof.

Linderhof, znamená usadlosť pod lipou. Usadlosť má podobu zámočku, ktorý bol vybudovaný pod lipou, ktorá dnes už má viac ako 300 rokov.

Prehliadka zámku Hohenschwangau.

Zámok bol oficiálnou letnou rezidenciou bavorskej kráľovskej rodiny. A nakoniec čerešnička na torte.

Prehliadka nádherného zámku Neuschwanstein.

Architektúra a vnútorné vybavenie predstavuje romantický historizmus a eklekticizmus 19. storočia.  Je to jeden z najkrajších zámkov nemecka a volajú ho aj „ rozprávkový hrad“. Po prehliadkach odchod do Bratislavy. Príchod vo večerných hodinách.

Informácie o zájazde Perly Bavorska

Zahrnuté v cene zájazdu Perly Bavorska

  • Raňajky

Recenzie hostí (0 Recenzie)

Perly Bavorska

Celkové hodnotenie zájazdu

Čislo rezervácie

Pin kód

Názov recenzie

Vaša recenzia

Cestovali ste...

  • Kolegovia
  • Skupina
  • Rodina
  • Priatelia
  • Jednotlivec