Naj výletyNaj výlety
Forgot password?

Baťov kanál a Uherský Ostroh

Vnorov, Česká Republika
nedeľa, august, 9, 2020
27
23,90
21,90

23,90
za dospelého

Vypredané :(

Toľko miest už asi nemáme :(

termín:  09.08.2020

cena: 23,90 € / osoba

dieťa do 16r.: 21,90 € / osoba

doprava: autobusová doprava

Nekonečné umenie prírody v kombinácii so šikovnými, ľudskými rukami. Aj tak by sa dali definovať miesta, ktoré sme si na tento cestovateľský deň pre vás pripravili. Pripravte sa na veľkolepú plavbu Baťovým kanálom, ale aj na úchvatné svetelné divadlo, kde v priebehu päť minút zažijeme východ a aj západ slnka. Pripútajte sa, vyplávame.

Zámok v Uherském Ostrohu

Zámok v Uherském Ostrohu je raritou Slovácka. Nájdeme tu kultúrne priestory, ale aj obecný úrad. Zámocká galéria do dnešného dňa slúži na realizáciu výstav a rôznych expozícii. Ak by ste ale mali pocit, že všetko v tomto zámku je až veľmi súčasné, rýchlo vás vyvedieme z omylu. Najstaršou časťou zámku nás prevedie sprievodca v dobovom kostýme. Otvorí nám najstaršiu komnatu zámku so zachovanými gotickými konzolami, ukončenými sochársky vypracovanými tvárami. Vyvedie nás na zámockú vežu, kde na vlastné oči uvidíme fungujúci hodinový stroj v presklenej vitríne, ale zároveň nám dopraje aj nenapodobiteľný výhľad na ostrožské údolie.

Práve vďaka tomuto sprievodcovi objavíme najvyšší bod zámku Uherský Ostroh, ale súčastne aj najnižší. Prehliadku budeme totiž pokračovať v podzemí tohto, na zážitky veľmi bohatého, zámku. V troch častiach prehliadky nazrieme do fantastických svetov. Kryštálová jaskyňa je expozíciou nadväzujúcou na jeden z neuskutočnených plánov Gundakara z Lichtenštejna z roku 1650. Kryštálové stalagmity nám ukážu svetelné divadlo, pri ktorom v priebehu 5 minút uvidíme ranné lúče, ale aj posledný záblesk večerného lúča.

Interaktívnu hru okamihov nám dovolí objaviť bájna Atlantída, v ktorej každý z nás bude mať možnosť nahliadnuť do svojej duše za zrkadlom, alebo si vytiahnuť vysnívaný poklad Atlantídy. Na záver nám planéte jednorožca Lukuma dopraje zažiť svetlo nepoznané povrchom planéty zem, ale rovnako dostaneme možnosť dotknúť sa koreňa stromu, ktorého srdce bije rovnako ako naše.

Ak túžite zažiť svet ako v rozprávke, tak tento poznávací zájazd nie je pre vás, lebo počas tohto dňa nezažijeme akoby rozprávku. Zažijeme skutočný fantastický, rozprávkový svet.

Po toľkých vyčerpávajúcich objavoch bude najvhodnejší čas na chutný obed a to napríklad vo Vnorove, v lidovém domě.

Baťov kanál

120 minútová plavba plná objavov. Asi tak by sa dalo v skratke pomenovať to, čo nás v priebehu popoludnia čaká. Veď kto z nás aspoň na chvíľu nechcel byť v živote kapitánom? Pokojná hladina, krásna príroda, vietor vo vlasoch a božský pokoj. K tomu ochutnávka víno z moravských pivničiek a grilované špeciality. Popri tomto uvidíme sútok rieky Moravanajvyššiu plavebnú komoru.

Presne takto môže vyzerať prekrásny deň, strávený s rodinou na poznávacom zájazde s Lavender Tour.

 

Cena zahŕňa:

  • Autobusová doprava
  • Služby sprievodcu počas celého zájazdu
  • Poistenie insolventnosti CK
  • Úvodné občerstvenie

 

Cena nezahŕňa:

  • Cestovné poistenie – 2,15€/os/deň
  • Miestenka podľa vlastného výberu: 4,00€/os.
  • Vstupy v rámci prehliadok